Які класифікації в’язкості існують, та на що вона впливає?

Одною з основних характеристик, за якими обирають мастильну рідину є в’язкість. Від неї залежить швидкість надходження мастила до деталей двигуна та якість їх змазування, а відповідно і рівень захисту мотора.

 

В’язкість – це характерна властивість рідини, якa визначає її плинність. Чим вище показники в’язкості, тим густіше стан рідини, і навпаки. Наскільки плинність дозволить маслу швидко потрапляти на деталі двигуна при холодному пуску та залишатися на них в умовах вкрай високих температур, настільки надійно буде захищений мотор автомобіля. Адже потреба в мастилі зберігається постійно, як при -20 ° С, так і при + 150 ° С.

 

Як зрозуміти, яка в’язкість підійде саме вашому транспортному засобу?

 

В першу чергу, вам потрібно звернутись до інструкції з експлуатації вашого автомобіля, де вказані всі необхідні дані. Також, для зручної класифікації, як для виробника, так і для споживача була придумана спеціальна система в’язкості, яка називається SAE (Society of Automotive Engineers – спільнота автомобільних інженерів), яка ділить моторні оливи на 11 класів, а саме:

  • Літні – 20,30,40,50,60. Літнє масло відрізняється високою в’язкістю, а відповідно, і високою здатністю забезпечувати надійне змащування при робочих температурах.

 

  • Зимові – 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W (буква W – означає Winter – зима). Перша цифра при букві W (SAE 0W-, SAE 5W- …) характеризує низькотемпературний клас в’язкості, чим нижче число, тим кращі низькотемпературні властивості масла. Друга цифра (SAE ..- 20, ..- 30, ..-40) – це високотемпературний клас. Він характеризує в’язкість при робочій температурі двигуна та товщину масляної плівки, тобто, чим більша друга цифра, тим більш в’язке масло при робочій температурі двигуна.

 

Відповідно до стандарту SAE J300 моторне масло повинне відповідати наступним вимогам:

 

  • Просочуваність
  • Робота при високих температурах
  • Захист двигуна від зносу та перегріву
  • Видалення продуктів згоряння палива з блоку циліндрів
  • Забезпечення мінімальної сили тертя між окремими парами в двигуні
  • Ущільнення зазорів між деталями циліндро-поршневої групи
  • Відведення тепла від тертьових поверхонь деталей мотору

 

Важливо пам’ятати, що підбір необхідного масла строго індивідуальний та спрямований на певний двигун. Тому в першу чергу слід орієнтуватися на ті вказівки і рекомендації, які зробив виробник в технічній документації до того чи іншого автомобілю. Тільки оригінальне масло здатне забезпечити двигун відмінною роботою та максимальним захистом від зносу деталей.

 

Якщо вам потрібна допомога у виборі оливи саме для вашого автомобіля, звертайтесь до наших менеджерів за телефоном +38 (067) 009 39 49 і вони допоможуть вам в цьому.

Залишити коментар