Типи моторних масел

Основне завдання моторного масла – змащувати деталі двигуна, забезпечуючи його нормальну роботу і захист від передчасного зносу, поломок чи інших неприємностей.

 

Моторні масла бувають різні за своїм складом, в’язкістю, призначенням чи температурним режимом використання.

 

Але всі вони складаються з базового моторного масла та присадок (спеціальних добавок, які покращують параметри продукту).

 

Типів моторних масел всього три – мінеральні, синтетичні та напівсинтетичні.

1. Мінеральні

 

Позначаються на упаковці «Mineral». Являє собою первинний продукт переробки нафти та відрізняється високою в’язкістю.

 

Мінеральну основу отримують з нафти шляхом перегонки та очищення. Дана технологія виготовлення моторного масла є найпростішою, в результаті чого мінеральне масло відрізняється найбільш доступною ціною в порівнянні з напівсинтетикою, гідрокрекінгом або синтетичними мастилами.

 

Мінеральні нафтові масла формують стійку масляну плівку, яка відрізняється непоганою стабільністю. Також слід виділити здатність делікатно очищати деталі двигуна від різних відкладень і забруднень. Мінеральне масло, як і будь-яка інша, містить у своєму складі пакет активних присадок, які покращують проти зносні та миючі властивості мастила, захищають двигун від корозії, нейтралізують побічні продукти згоряння палива і т.д.

 

Воно вимагає частої заміни та оптимально підходить для двигунів старіше 10-15 років.

 

2. Синтетичні

 

Ця група масел отримала свою назву від процесу виготовлення, такі масла повністю синтезовані шляхом хімічних реакцій. Зазвичай на упаковці буде маркування «Fully Synthetic». Синтетичні масла відмінно захищають двигун, перешкоджають утворенню нагару, очищають внутрішні поверхні ДВС, мають стабільні характеристики та експлуатаційні властивості. Синтетичні масла не втрачають своїх властивостей в літню спеку, а також не сильно густіють при низьких температурах (звісно виключно в межах вказаного діапазону температур).

 

Такі масла підходять для експлуатації в самих сучасних двигунах і в екстремальних режимах експлуатації (низькі та високі температури, високий тиск і т.д.).

 

3. Напівсинтетичні

 

Позначаються ці масла терміном «Semi-Synthetic». Являють собою мінеральну основу в яку додано певну кількість синтетичних присадок, що дозволяє підвищити експлуатаційні характеристики базового масла практично до рівня синтетики.

 

Співвідношення синтетичних і мінеральних масел у складі «напівсинтетики», як правило, становить в середньому близько 70% і 30% відповідно. При використанні таких масел варто враховувати важливий момент – мінеральна складова робить напівсинтетичне масло більш чутливим до температурного режиму в порівнянні, наприклад, з синтетичними маслами. «Напівсинтетика» починає густіти вже при температурі нижче -10 ºС, а також руйнуватися та окислюватися під впливом високих температур.

 

Також є й інші системи класифікації моторних масел.

 

Наприклад, по типу двигунів:

– Для бензинових двигунів;

– Для дизельних двигунів;

– Для турбінованих двигунів.

 

В нашому інтернет-магазині можна підібрати масло під будь-яких двигун.

Залишити коментар